Základná doska

Na základnej doske je obrovská škála konektorov a kontaktov. Dnes vám chceme povedať o ich pinout. Hlavné porty základnej dosky a ich pinout Kontakty nachádzajúce sa na základnej doske možno rozdeliť do niekoľkých skupín: napájacie konektory, pripojenia pre externé karty, periférie a chladiče, ako aj kontakty na prednom paneli.

Čítajte Viac

Základnou súčasťou počítača je základná doska. Na ňom sú nainštalované takmer všetky komponenty systémovej jednotky. Pri výmene vnútornej súčasti je potrebné poznať vlastnosti vašej základnej dosky, predovšetkým jej modelu. Existuje mnoho spôsobov, ako zistiť model dosky: dokumentáciu, vizuálnu kontrolu, programy tretích strán a vstavané nástroje Windows.

Čítajte Viac

Napájací zdroj je potrebný na napájanie elektrickej energie do základnej dosky a niektorých jej komponentov. Celkovo je na pripojenie 5 káblov, z ktorých každý má iný počet kontaktov. Navonok sa navzájom líšia, takže musia byť pripojené na presne definované konektory. Viac o konektoroch Štandardné napájanie má iba 5 vodičov s rôznymi vlastnosťami.

Čítajte Viac

Na základnej doske sa nachádza špeciálna batéria, ktorá je zodpovedná za udržiavanie nastavení systému BIOS. Táto batéria nie je schopná obnoviť svoje nabíjanie zo siete, takže s časom, keď počítač pracuje, sa postupne vybíja. Našťastie to zlyhá len po 2-6 rokoch. Prípravná fáza Ak je batéria už úplne vybitá, počítač bude fungovať, ale kvalita interakcie s ňou výrazne klesne, t.

Čítajte Viac

Porucha základnej dosky môže byť spojená s malými zlyhaniami systému, ktoré sa dajú ľahko opraviť, a vážnymi problémami, ktoré môžu viesť k úplnej nefunkčnosti tohto komponentu. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte počítač rozobrať. Zoznam dôvodov Základná doska môže odmietnuť spustenie z jedného dôvodu alebo z viacerých dôvodov naraz.

Čítajte Viac

Ak chcete vybrať základnú dosku pre počítač, budete potrebovať určité znalosti o jeho vlastnostiach a presné pochopenie toho, čo očakávate od hotového počítača. Spočiatku sa odporúča zvoliť si hlavné komponenty - procesor, grafickú kartu, puzdro a napájanie, pretože od roku 2004 je potrebné zvoliť si hlavné komponenty Systémová karta je jednoduchšia na výber už zakúpených komponentov.

Čítajte Viac

Pretaktovanie je medzi počítačovými nadšencami veľmi populárne. Na našich stránkach sú už materiály, ktoré sú určené pre pretaktovanie procesorov a grafických kariet. Dnes chceme hovoriť o tomto postupe pre základnú dosku. Vlastnosti postupu Predtým, ako pristúpime k opisu procesu zrýchlenia, popíšeme, čo je preň potrebné.

Čítajte Viac

Na výkon základnej dosky závisí od toho, či bude počítač fungovať. Časté zlyhania počítača môžu povedať o jeho nestabilite - modrej / čiernej obrazovke smrti, náhlom reštartovaní, problémoch so vstupom a / alebo práci v systéme BIOS, problémoch s zapnutím / vypnutím počítača. V prípade podozrenia na nestabilitu fungovania základnej dosky je potrebné vykonať kontrolu výkonu tohto komponentu.

Čítajte Viac

Pri výbere RAM barov musíte vedieť, aký typ pamäte, frekvencie a kapacity podporuje vaša základná doska. Všetky moderné moduly RAM bez problémov bežia na počítačoch s takmer akoukoľvek základnou doskou, ale čím nižšia je ich kompatibilita, tým horšia bude RAM. Všeobecné informácie Pri kúpe základnej dosky si uschovajte všetku dokumentáciu, t.

Čítajte Viac

Niekedy, aby sa skontrolovala účinnosť napájacej jednotky, za predpokladu, že materská karta už nie je funkčná, je potrebné ju prevádzkovať bez nej. Našťastie to nie je ťažké, ale sú potrebné určité bezpečnostné opatrenia. Predpoklady Ak chcete napájať zdroj v samostatnom režime, okrem toho budete potrebovať: medený prepojovací mostík, ktorý je navyše chránený gumou.

Čítajte Viac

Zásuvka na základnej doske je špeciálna zásuvka, na ktorej je namontovaný procesor a chladič. Je čiastočne schopný nahradiť procesor, ale len ak je o práci v BIOSe. Zásuvky pre základné dosky vyrábajú dvaja výrobcovia - AMD a Intel. Ďalšie informácie o tom, ako zistiť zásuvku základnej dosky, nájdete nižšie.

Čítajte Viac

Prakticky na všetkých základných doskách je malý indikátor zodpovedný za jeho stav. Počas normálnej prevádzky je zelená, ale ak sa vyskytnú nejaké chyby, zmení sa na červenú. Dnes analyzujeme hlavné príčiny vzniku takéhoto problému a podrobne opíšeme metódy jeho riešenia.

Čítajte Viac

Jednou z najčastejších príčin problémov so základnou doskou je zlyhanie kondenzátorov. Dnes vám povieme, ako ich nahradiť. Prípravné opatrenia Prvá vec, ktorú je potrebné poznamenať, že postup výmeny kondenzátorov je veľmi jemný, takmer chirurgický postup, ktorý si vyžaduje primerané zručnosti a skúsenosti.

Čítajte Viac

Dodatočný (diskrétny) video adaptér je potrebný v prípadoch, keď procesor nemá integrovaný grafický čip a / alebo počítač potrebuje pracovať správne v ťažkých hrách, grafických editoroch a softvéri na úpravu videa. Je potrebné mať na pamäti, že grafická karta musí byť čo najkompatibilnejšia s aktuálnou grafickou kartou a procesorom.

Čítajte Viac

Základná doska je hlavnou súčasťou akéhokoľvek počítačového zariadenia. všetky ostatné komponenty sú k nej pripojené a pomocou nich môžu viac-menej správne spolupracovať. Inštalácia tohto prvku prebieha v niekoľkých fázach. Dôležité informácie Porovnajte rozmery vášho puzdra a základnej dosky, ktorú chcete kúpiť alebo ste si už zakúpili.

Čítajte Viac

Základná doska je v každom počítači a je jednou z jej hlavných komponentov. K nemu sú pripojené ďalšie vnútorné a vonkajšie komponenty, ktoré tvoria jeden celý systém. Vyššie uvedeným komponentom je sada čipov a rôznych konektorov umiestnených na tej istej palete a vzájomne prepojených.

Čítajte Viac

Základná doska spája všetky komponenty počítača a umožňuje im normálne fungovať. Je hlavnou zložkou PC, je zodpovedný za mnoho procesov a vytvára jediný systém zo všetkých zariadení. Ďalej podrobne preskúmame všetko, za čo je základná doska zodpovedná, a hovoríme o jej úlohe.

Čítajte Viac

Na stránke už máme materiál na kontrolu výkonu základnej dosky. je to celkom všeobecné, takže v dnešnom článku chceme podrobnejšie rozpracovať diagnostiku možných problémov s radou. Vykonávame diagnostiku systémovej dosky, potreba kontroly dosky sa objaví v prípade podozrenia na poruchu a tie hlavné sú uvedené v príslušnom článku, takže ich nebudeme brať do úvahy, zameriame sa iba na testovací postup.

Čítajte Viac

Ak je základná doska mimo prevádzky alebo je plánovaná globálna aktualizácia počítača, budete ju musieť zmeniť. Najprv musíte zvoliť vhodnú náhradu za starú základnú dosku. Je dôležité vziať do úvahy, že všetky počítačové komponenty sú kompatibilné s novou doskou, inak budete musieť kupovať nové komponenty (v prvom rade ide o centrálny procesor, grafickú kartu a chladič).

Čítajte Viac

V jednom momente sa môžu vyskytnúť nepríjemné a desivé problémy - počítač sa zdá byť zapnutý, ale sťahovanie sa zastaví na displeji úvodnej obrazovky základnej dosky. Dnes vám povieme, prečo sa to deje a ako sa s takou poruchou vysporiadať. Príčiny a riešenia problému zavesenia na úvodnej obrazovke Prvá vec, ktorú si musíte zapamätať, keď čelíte problému s zavesením na logo základnej dosky, je, že vo väčšine prípadov problém leží na periférii.

Čítajte Viac