Online služby

Koláž je kombináciou niekoľkých obrázkov, často rôznorodých, do jedného obrazu. Toto slovo je francúzskeho pôvodu, čo znamená "pasta". Možnosti pre vytvorenie fotografickej koláže Ak chcete vytvoriť koláž z niekoľkých fotografií online, musíte sa uchýliť k pomoci špeciálnych stránok.

Čítajte Viac

Nie vždy je to zariadenie, s ktorým bola fotografia zhotovená, automaticky na ňu vloží dátum, takže ak chcete pridať takéto informácie, musíte to urobiť sami. Grafické editory sa zvyčajne používajú na takéto účely, ale jednoduché online služby pomôžu s touto úlohou, o ktorej budeme diskutovať v dnešnom článku.

Čítajte Viac

Nie všetci ľudia sa uchyľujú k používaniu antivírusu na svojom PC alebo notebooku. Automatická kontrola počítača spotrebuje pomerne veľa systémových prostriedkov a často zabraňuje pohodlnej práci. A ak sa náhle počítač začne správať podozrivo, potom ho môžete analyzovať pre online problémy.

Čítajte Viac

Na internete existuje široká škála kalkulačiek, z ktorých niektoré podporujú vykonávanie operácií s desatinnými zlomkami. Takéto čísla sa odčítajú, pridávajú, násobia alebo delia špeciálnym algoritmom a musia sa naučiť, aby sa tieto výpočty mohli vykonávať nezávisle.

Čítajte Viac

Väčšina archivačných programov má dve nevýhody, ktoré sa týkajú ich schopnosti spoplatnenia a rozsahu podporovaných formátov. Tieto môžu byť príliš veľké pre potreby bežného používateľa a naopak nedostatočné. Navyše, nie každý vie, že takmer akýkoľvek archív je možné rozbaliť online, čo eliminuje potrebu výberu a inštalácie samostatnej aplikácie.

Čítajte Viac

Potreba odstrániť akékoľvek textové informácie z obrazu sa vyskytuje medzi užívateľmi pomerne často. Zvyčajne sú kandidáti na odstránenie automaticky označených dátumov streľby alebo nápisov identifikujúcich primárny zdroj fotografie - vodoznaky. Najvhodnejšie je to pomocou programu Adobe Photoshop alebo jeho bezplatného ekvivalentu - Gimp.

Čítajte Viac

Na Internete existuje mnoho bezplatných a platených online služieb, ktoré vám umožňujú upravovať zvukové nahrávky bez toho, aby ste si najprv stiahli softvér do počítača. Samozrejme, zvyčajne je funkčnosť týchto stránok horšia ako softvér, a nie je veľmi vhodné ich používať, ale mnohí používatelia považujú tieto zdroje za užitočné.

Čítajte Viac

V súčasnosti nie je potrebné sťahovať žiadne programy alebo aplikácie na úpravu súborov MP3. Ak chcete vykonať akcie, ako je orezanie časti kompozície, zvýšenie hlasitosti alebo jej zníženie, ako aj mnohé ďalšie, stačí použiť niektorú zo špecializovaných služieb online.

Čítajte Viac

Existuje mnoho populárnych formátov obrázkov, ktoré používatelia najčastejšie používajú. Všetky sa líšia svojimi vlastnosťami a sú vhodné na rôzne účely. Preto je niekedy potrebné previesť súbory jedného typu do druhého. Samozrejme, že to možno urobiť pomocou špeciálnych programov, ale to nie je vždy výhodné.

Čítajte Viac

Jeden z najpopulárnejších formátov obrázkov je jpg. Na úpravu takýchto obrázkov sa zvyčajne používa špeciálny program - grafický editor, ktorý obsahuje veľké množstvo rôznych nástrojov a funkcií. Nie je však vždy možné inštalovať a prevádzkovať takýto softvér, takže online služby prichádzajú na záchranu.

Čítajte Viac

Napriek tomu, že sa nám podarí zistiť aktuálny dátum práve tak, že sa pozrieme na obrazovku telefónu a nastavíme pripomienku na akúkoľvek udalosť, tlačené kalendáre sú stále veľmi populárne. To nie je len praktické, ale prináša aj rad do interiéru. Nie je vôbec potrebné vybrať kalendár z pripravených možností: rozloženie si môžete vytvoriť sami a potom vytlačiť alebo použiť vlastnú tlačiareň.

Čítajte Viac

Nie je možné stretnúť sa s osobou na internete, ktorá nepočula o QR kódoch aspoň s uchom. S rastúcou popularitou siete v posledných desaťročiach boli používatelia povinní prenášať údaje medzi sebou rôznymi spôsobmi. QR kódy sú len „predavačom“ informácií, ktoré užívateľ tam zašifroval.

Čítajte Viac

Užívatelia sociálnych sietí alebo fóra si často vymieňajú súbory GIF, ktoré sú krátkou animáciou. Niekedy nie sú veľmi úhľadne vytvorené a je tu príliš veľa miesta, alebo stačí obrázok orezať. V tomto prípade odporúčame využiť špeciálne online služby.

Čítajte Viac

Používatelia, ktorí aktívne pracujú s textovými dokumentmi, sú si dobre vedomí programu Microsoft Word a bezplatných analógov tohto editora. Všetky tieto programy sú súčasťou veľkých kancelárskych balíkov a poskytujú dostatok príležitostí na prácu s textom offline. Takýto prístup nie je vždy vhodný, najmä v modernom svete cloudových technológií, takže v tomto článku budeme hovoriť o tom, aké služby môžete použiť na vytváranie a úpravu textových dokumentov online.

Čítajte Viac

Faktúra - osobitný daňový doklad, ktorý potvrdzuje skutočnú prepravu tovaru zákazníkovi, poskytovanie služieb a platbu za tovar. So zmenou daňovej legislatívy sa mení aj štruktúra tohto dokumentu. Sledovanie všetkých zmien je dosť ťažké. Ak neplánujete ponoriť sa do právnych predpisov, ale chcete faktúru správne vyplniť, použite jednu z nižšie uvedených služieb online.

Čítajte Viac

Pre papierovanie sú najčastejšie potrebné fotografie formátu 3 × 4. Človek buď odchádza do špeciálneho centra, kde si odfotí obrázok a vytlačí fotografiu, alebo ho sám vytvorí a opraví pomocou programov. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť v online službách, ostre len pre takýto proces.

Čítajte Viac

Takmer každý aspoň raz premýšľal o nahradení štandardného zvonenia na mobilnom zariadení. Ale čo robiť, keď na internete nie sú žiadne fragmenty vašej obľúbenej skladby? Je potrebné, aby ste si sami urobili rezaný zvukový záznam a pomocou online služieb bude tento proces jednoduchý a zrozumiteľný, čo vám ušetrí čas.

Čítajte Viac

Mnohí používatelia spracúvajú svoje fotografie nielen so zmenami, ako je kontrast a jas, ale tiež pridávajú rôzne filtre a efekty. Samozrejme, to možno urobiť v rovnakom Adobe Photoshop, ale to nie je vždy po ruke. Preto Vám odporúčame upozorniť na nasledujúce online služby.

Čítajte Viac

Rôzne drobné chyby na tvári (akné, krtkovia, škvrny, póry atď.) Možno odstrániť pomocou špeciálnych online služieb. Jediné, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa pre niektoré z nich. Vlastnosti práce online redaktorov Malo by byť zrejmé, že on-line editory obrázkov môžu byť oveľa horšie ako profesionálny softvér, ako je Adobe Photoshop alebo GIMP.

Čítajte Viac

Nie je vždy možné spustiť prezentáciu pomocou špeciálneho programu, ale video prehrávač je prítomný na takmer každom počítači. Preto je najlepšou možnosťou previesť jeden typ súboru na iný, aby sa úspešne spustil na PC, kde nie je žiadny softvér, ktorý otvára súbory ako PPT a PPTX.

Čítajte Viac