Operný

Štandardne je úvodnou stránkou prehliadača Opera panel Express. Ale nie každý užívateľ je s týmto stavom spokojný. Veľa ľudí chce nastaviť vo forme úvodnej stránky populárny vyhľadávač alebo inú obľúbenú stránku. Poďme zistiť, ako zmeniť úvodnú stránku v Opere.

Čítajte Viac

Program Opera je právom považovaný za jeden z najlepších a najobľúbenejších prehliadačov. Existujú však ľudia, ktorí sa z nejakého dôvodu nepáčili a chcú ho odstrániť. Okrem toho existujú situácie, ktoré kvôli nejakej poruche v systéme, obnoviť správnu činnosť programu vyžaduje jeho úplnú odinštalovanie a následnú preinštalovanie.

Čítajte Viac

Teraz je tento jav celkom bežný, keď poskytovatelia blokujú niektoré stránky, dokonca ani čakajú na rozhodnutie Roskomnadzor. Niekedy sú tieto neoprávnené zámky neopodstatnené alebo chybné. Ako výsledok, trpia ako užívatelia, ktorí nemôžu dostať na vaše obľúbené stránky, a správu stránok, stráca svojich návštevníkov.

Čítajte Viac

Prehliadač Opera má pomerne reprezentatívne rozhranie. Existuje však veľký počet užívateľov, ktorí nie sú spokojní so štandardným dizajnom programu. Často je to spôsobené tým, že používatelia, teda chcú vyjadriť svoju individualitu, alebo obyčajný typ webového prehliadača ich jednoducho nudí.

Čítajte Viac

Vyhľadávač Yandex je najobľúbenejším vyhľadávacím nástrojom v Rusku. Niet divu, že dostupnosť tejto služby obťažuje mnohých používateľov. Poďme zistiť, prečo sa Yandex niekedy neotvorí v Opere a ako tento problém vyriešiť. Nedostupnosť stránky Po prvé, je tu možnosť nedostupnosti Yandex kvôli vysokému zaťaženiu servera, a ako výsledok, problémy s prístupom k tomuto zdroju.

Čítajte Viac

Turbo režim pomáha rýchlo načítavať webové stránky v podmienkach pomalej rýchlosti internetu. Okrem toho táto technológia umožňuje ušetriť prevádzku, čo vedie k úsporám peňazí pre užívateľov, ktorí platia poskytovateľovi za prevzatý megabajt. Ale zároveň, keď je zapnutý Turbo režim, niektoré prvky stránky môžu byť nesprávne zobrazené, obrázky, jednotlivé video formáty sa nemusia prehrať.

Čítajte Viac

Zahrnutie režimu Opera Turbo umožňuje zvýšiť rýchlosť načítania webových stránok pomocou pomalého internetu. Tiež pomáha výrazne ušetriť prevádzku, čo je výhodné pre užívateľov, ktorí platia za jednotku stiahnutých informácií. To je možné dosiahnuť komprimáciou dát prijatých cez internet na špeciálnom serveri Opera.

Čítajte Viac

Pravidelná aktualizácia prehliadača slúži ako záruka správneho zobrazovania webových stránok, ktorých technológie tvorby sa neustále menia, ako aj bezpečnosť systému ako celku. Existujú však časy, keď sa z jedného alebo druhého dôvodu prehliadač nedá aktualizovať. Pozrime sa, ako môžete riešiť problémy s aktualizáciou Opery.

Čítajte Viac

Niekedy sa stáva, že musíte prehliadač preinštalovať. Môže to byť spôsobené problémami v jeho práci alebo neschopnosťou aktualizovať štandardné metódy. V tomto prípade je veľmi dôležitou otázkou bezpečnosť užívateľských dát. Poďme zistiť, ako preinštalovať Opera bez straty dát. Štandardná inštalácia prehliadača Opera je dobrá, pretože používateľské údaje nie sú uložené v priečinku programu, ale v samostatnom adresári užívateľského profilu počítača.

Čítajte Viac

Doplnky v prehliadači Opera sú ďalšie komponenty, ktorých prácu často nevidíme voľným okom, ale napriek tomu zostáva veľmi dôležitá. Napríklad je to pomocou pluginu prehrávača Flash Player, ktorý sa zobrazuje prostredníctvom prehliadača na mnohých video službách. Zároveň sú však pluginy jedným z najzraniteľnejších miest v zabezpečení prehliadača.

Čítajte Viac

Prehliadač Opera je známy v porovnaní s inými programami na prezeranie stránok pre svoju veľmi bohatú funkcionalitu. Ale ešte viac na zvýšenie zoznamu funkcií tejto aplikácie môže byť kvôli plug-inov. S ich pomocou môžete rozšíriť funkčnosť programu s ohľadom na prácu s textom, zvukom, videom, ako aj riešiť otázky bezpečnosti osobných údajov a systému ako celku.

Čítajte Viac

Inštalácia programu v predvolenom nastavení znamená, že konkrétna aplikácia odtrhne súbory určitého rozšírenia, keď na ne kliknete. Ak nastavíte predvolený prehliadač, bude to znamenať, že program pri prepínaní z iných aplikácií (okrem prehliadačov) a dokumentov otvorí všetky odkazy URL.

Čítajte Viac

Napriek relatívnej stabilite práce sa v porovnaní s inými prehliadačmi objavujú chyby aj pri používaní Opery. Jedným z najčastejších problémov je opera: crossnetworkwarning error. Poďme zistiť jeho príčinu a pokúsiť sa nájsť spôsoby, ako ju odstrániť. Príčiny chyby Ihneď poďme zistiť, čo spôsobuje túto chybu.

Čítajte Viac

Takmer všetci používatelia sú obťažovaní množstvom reklamy na internete. Zvlášť nepríjemný vzhľad reklamy vo forme pop-up okien a otravných bannerov. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako zakázať reklamu. Zistite, ako odstrániť reklamy v prehliadači Opera. Vypnutie reklamy pomocou nástrojov prehliadača Najjednoduchšou možnosťou je zakázať reklamy pomocou vstavaných nástrojov prehliadača.

Čítajte Viac

V súčasnosti je veľmi dôležité súkromie. Samozrejme, aby bola zaistená maximálna bezpečnosť a utajenie informácií, je najlepšie umiestniť heslo na počítač ako celok. Ale to nie je vždy výhodné, najmä ak je počítač používaný aj doma. V tomto prípade je dôležitá otázka blokovania niektorých adresárov a programov.

Čítajte Viac

Veľmi výhodnou funkciou Opery je zapamätať si heslá pri ich zadávaní. Ak túto funkciu povolíte, nebudete si musieť pamätať a zadať heslo do formulára zakaždým, keď chcete zadať určitú lokalitu. To všetko urobí prehliadač pre vás. Ale ako zobraziť uložené heslá v Opere a kde sú fyzicky uložené na pevnom disku?

Čítajte Viac

Zabezpečenie dôvernosti práce na internete sa teraz stalo samostatnou oblasťou činnosti pre vývojárov softvéru. Táto služba je veľmi populárna, pretože zmena „natívnej“ IP adresy prostredníctvom proxy servera môže poskytnúť množstvo výhod. Po prvé, je to anonymita, po druhé, schopnosť navštíviť zdroje zablokované poskytovateľom služieb alebo poskytovateľom a po tretie, môžete prejsť na stránky a zmeniť svoju geografickú polohu podľa adresy IP krajiny, ktorú ste vybrali.

Čítajte Viac

Aktualizácia prehliadača na najnovšiu verziu zabezpečuje jeho spoľahlivosť z neustáleho zlepšovania vírusových hrozieb, dodržiavania najnovších webových štandardov, čo zaručuje správne zobrazenie internetových stránok a tiež zvyšuje funkčnosť aplikácie. Preto je veľmi dôležité, aby užívateľ sledoval správnosť aktualizácií webového prehliadača.

Čítajte Viac

Správne prispôsobenie akéhokoľvek programu individuálnym potrebám používateľa môže výrazne zvýšiť rýchlosť práce a zvýšiť efektivitu manipulácie v ňom. Prehliadače tiež nie sú výnimkou z tohto pravidla. Zistite, ako správne nakonfigurovať prehliadač Opera.

Čítajte Viac