Photoshop

Často, po prerezaní predmetu na jeho hrany, nemusí byť taký hladký, ako by sme chceli. Tento problém môže byť vyriešený rôznymi spôsobmi, ale Photoshop nám poskytuje jeden veľmi užitočný nástroj, ktorý absorboval takmer všetky funkcie pre nastavenie výberu. Tento zázrak sa nazýva Refine Edge.

Čítajte Viac

Kvalita obrázkov môže priamo závisieť od toho, ako majster usporiada pracovné objekty: zakrivenie fotografických objektov môže kaziť fotografiu a kvalita fotografie sa zníži, resp. Práca pána sa bude považovať za márne. Najjednoduchším a najprístupnejším prostriedkom, ako sa vyhnúť tomuto problému, je nakreslená priamka, ktorá je zodpovedná za vyrovnanie objektov na fotografii a umiestni ich pozdĺž celej kompozície fotografie.

Čítajte Viac

Vybraná oblasť - oblasť ohraničená "pochodovými mravcami". Vytvára sa pomocou rôznych nástrojov, najčastejšie zo skupiny "Výber". Je vhodné používať tieto oblasti, keď selektívne upravujete fragmenty obrázka, môžete ich vyplniť farbou alebo prechodom, skopírovať alebo vystrihnúť na novú vrstvu alebo ich odstrániť.

Čítajte Viac

Photoshop editor sa často používa na zmenšenie veľkosti obrázku. Možnosť je tak populárna, že aj používatelia, ktorí nie sú úplne oboznámení s funkčnosťou programu, sa môžu ľahko vyrovnať s veľkosťou obrázka. Podstatou tohto článku je zmena veľkosti fotografií vo Photoshope CS6, zníženie kvality na minimum.

Čítajte Viac

Pre umelecké diela vo Photoshope, často potrebujeme klipart. Jedná sa o samostatné konštrukčné prvky, ako sú rôzne rámy, listy, motýle, kvety, postavy postavy a mnoho ďalšieho. Klipart sa ťaží dvomi spôsobmi: nakupuje sa zo skladu alebo sa vyhľadáva vo verejnom prístupe prostredníctvom vyhľadávačov.

Čítajte Viac

Zväčšenie očí na fotografii môže výrazne zmeniť vzhľad modelu, pretože oči sú jedinou vlastnosťou, ktorú ani plastickí chirurgovia neopravujú. Na tomto základe je potrebné pochopiť, že korekcia očí je nežiaduca. Vo variantoch retušovania existuje tzv. „Retušovanie krásy“, čo znamená „vymazanie“ individuálnych vlastností osoby.

Čítajte Viac

Zrkadlom alebo digitálnym šumom na fotografii je šum, ktorý sa vyskytuje pri fotografovaní. V podstate sa objavujú kvôli túžbe získať viac informácií o obraze zvýšením citlivosti matice. Prirodzene, čím vyššia je citlivosť, tým viac šumu. Okrem toho môže dôjsť k rušeniu počas snímania v tme alebo v miestnosti so slabým osvetlením.

Čítajte Viac

Klávesové skratky - kombinácia klávesov na klávesnici, ktorá vykoná konkrétny príkaz. Tieto programy zvyčajne kopírujú často používané funkcie, ku ktorým je možné pristupovať cez ponuku. Klávesové skratky sú navrhnuté tak, aby skrátili čas pri vykonávaní rovnakého typu akcie. Vo Photoshope pre pohodlie užívateľov poskytuje použitie obrovského množstva klávesových skratiek.

Čítajte Viac

Výber vo Photoshope je jednou z najdôležitejších funkcií, ktorá vám umožňuje pracovať nie s celým obrazom, ale s jeho fragmentmi. V tejto lekcii budeme hovoriť o tom, ako invertovať výber vo Photoshope a na čo je určený. Začnime druhou otázkou. Predpokladajme, že potrebujeme oddeliť pevný predmet od farebného pozadia.

Čítajte Viac

V oblasti spracovania fotografií existuje niekoľko oblastí: tzv. „Prirodzené“ spracovanie, pri zachovaní individuálnych vlastností modelu (pehy, krtkovia, textúra kože), umenie, pridanie rôznych prvkov a efektov k fotografii a „retušovanie krásy“, keď je obraz maximálne hladký. odstránením všetkých funkcií.

Čítajte Viac

V modernom svete, bohužiaľ, človek nemôže robiť bez práce s programom Photoshop. A v určitej fáze práce s ním budete potrebovať informácie o tom, ako vytvoriť masku vrstvy. Tento článok vám povie, ako používať masku vo Photoshope. Pre užívateľov Photoshopu je veľmi dôležité vedieť, ako používať masku, pretože je často nutné použiť túto vrstvu.

Čítajte Viac

Genealogický strom je rozsiahly zoznam rodinných príslušníkov a / alebo iných ľudí, ktorí sú príbuzní alebo duchovní. Existuje niekoľko možností na vytvorenie stromu a všetky majú špeciálne prípady. Dnes o nich budeme hovoriť a nakresliť jednoduchý rodokmeň vo Photoshope. Rodokmeň Najprv si povedzme o možnostiach.

Čítajte Viac

Nástroj s názvom "Pečiatka" je široko používaný majstrov Photoshopu v retušovanie obrázkov. Umožňuje opraviť a odstrániť chyby, kopírovať jednotlivé časti obrázka a preniesť ich z miesta na miesto. Okrem toho, pomocou "Stamp", pomocou jeho funkcie, môžete klonovať objekty a presunúť ich do iných vrstiev a dokumentov.

Čítajte Viac

Zlúčenie vrstiev vo Photoshope znamená zlúčenie dvoch alebo viacerých vrstiev do jedného. Aby sme pochopili, čo je to „lepenie“ a prečo by sa malo použiť, analyzujme jednoduchý príklad. Máte fotku - to je. Je tu ďalší obrázok - toto je B. Všetky sú v rôznych vrstvách, ale v tom istom dokumente. Každá z nich môže byť upravovaná samostatne.

Čítajte Viac

Inverzia alebo negatíva - hovorte to, čo chcete. Vytvorenie negatívneho vo Photoshope je veľmi jednoduchý postup. Môžete vytvoriť negatívy dvoma spôsobmi - deštruktívne a nedeštruktívne. V prvom prípade sa zmení pôvodný obrázok a obnoví sa len po úprave pomocou panela História.

Čítajte Viac

Modřiny a vrecká pod očami sú výsledkom divoce stráveného víkendu alebo vlastností organizmu, a to rôznymi spôsobmi. Ale fotografia musí vyzerať aspoň "normálne". V tejto lekcii budeme hovoriť o tom, ako odstrániť tašky pod očami vo Photoshope. Ukážem vám najrýchlejší spôsob, ktorý je vhodný na retušovanie fotografií malej veľkosti, napríklad na dokumenty.

Čítajte Viac

Certifikát je dokladom preukazujúcim kvalifikáciu vlastníka. Takéto dokumenty sú široko používané vlastníkmi rôznych internetových zdrojov na prilákanie používateľov. Dnes nebudeme hovoriť o fiktívnych certifikátoch a ich výrobe, ale zvážime, ako vytvoriť dokument "hračka" z hotovej šablóny PSD.

Čítajte Viac

Zmena veľkosti objektov vo Photoshope je jednou z najdôležitejších zručností pri práci v editore. Vývojári nám dali možnosť vybrať si spôsob zmeny veľkosti objektov. Funkcia je v podstate jedna, ale existuje niekoľko možností na jej volanie. Dnes budeme hovoriť o tom, ako znížiť veľkosť rezaného objektu vo Photoshope.

Čítajte Viac

Fotografovanie je zodpovedná záležitosť: svetlo, kompozícia a tak ďalej. Ale aj pri tej najpodrobnejšej príprave sa do rámu môžu dostať nechcené predmety, ľudia alebo zvieratá, a ak sa zdá, že rám je veľmi úspešný, potom jeho odstránenie jednoducho nezvýši ruku. A v tomto prípade Photoshop prichádza na záchranu. Editor umožňuje veľmi vysokú kvalitu, samozrejme, priamymi rukami, na odstránenie osoby z fotografie.

Čítajte Viac

Schopnosť kopírovať vrstvy vo Photoshope je jednou zo základných a najpodstatnejších zručností. Bez schopnosti kopírovať vrstvy nie je možné zvládnuť program. Pozrime sa na niekoľko spôsobov kopírovania. Prvý spôsob je pretiahnutie vrstvy na ikonu v palete Vrstvy, ktorá je zodpovedná za vytvorenie novej vrstvy. Ďalší spôsob je použiť funkciu "Vytvoriť duplicitnú vrstvu".

Čítajte Viac