Router

Internetové centrum Zyxel Keenetic Giga II je multifunkčné zariadenie, s ktorým môžete vybudovať domácu alebo kancelársku sieť s prístupom na internet a Wi-Fi pripojením. Okrem základných funkcií má množstvo ďalších funkcií, ktoré idú ďaleko nad rámec bežného smerovača, čo robí tento prístroj zaujímavým pre najnáročnejších užívateľov.

Čítajte Viac

Väčšina moderných smerovačov má funkciu WPS. Niektorí, najmä noví používatelia, sa zaujímajú o to, čo to je a prečo je potrebný. Pokúsime sa odpovedať na túto otázku a tiež zistiť, ako túto možnosť povoliť alebo zakázať. Popis a funkcie WPS WPS je skratka frázy "Wi-Fi Protected Setup" - v ruštine to znamená "Wi-Fi chránená inštalácia".

Čítajte Viac

Ukrtelecom je jedným z najväčších poskytovateľov internetu na Ukrajine. V sieti môžete nájsť množstvo protichodných recenzií o jeho práci. Ale vzhľadom k tomu, že tento poskytovateľ zdedil sovietsku infraštruktúru telefónnych sietí, pre mnohé malé lokality je stále takmer bez akéhokoľvek alternatívneho poskytovateľa káblového internetu.

Čítajte Viac

Rostelecom má niekoľko proprietárnych modelov routerov. Po pripojení k Internetu môže užívateľ potrebovať presmerovanie portov na takomto smerovači. Úloha sa vykonáva nezávisle v niekoľkých krokoch a netrvá dlho. Prejdime k analýze tohto procesu krok za krokom.

Čítajte Viac

MegaFon modemy sú široko populárne medzi užívateľmi, kombinujúc kvalitu a priemernú cenu. Niekedy takéto zariadenie vyžaduje manuálnu konfiguráciu, ktorú možno vykonať v špeciálnych sekciách prostredníctvom oficiálneho softvéru. MegaFon Modem Setup V tomto článku sa pozrieme na dve verzie programu MegaFon Modem, ktorý je dodávaný so zariadeniami tejto spoločnosti.

Čítajte Viac

Medzi sieťovými smerovačmi, ktoré má Beeline, je najlepšie Smart Box, ktorý kombinuje mnoho rôznych funkcií a poskytuje veľmi vysoké technické vlastnosti bez ohľadu na konkrétny model. O nastavení tohto zariadenia podrobne opíšeme ďalej v tomto článku.

Čítajte Viac

Zariadenie z taiwanskej spoločnosti ASUS si právom zaslúži povesť spoľahlivých zariadení za prijateľné ceny. Toto vyhlásenie platí aj pre sieťové smerovače spoločnosti, najmä model RT-N11P. Nastavenie tohto smerovača sa môže zdať ako skľučujúca úloha medzi začiatočníkmi a dokonca aj skúsenými užívateľmi, pretože router je vybavený najnovším firmvérom, ktorý sa výrazne líši od starých možností.

Čítajte Viac

Pri kúpe nového sieťového zariadenia je potrebné ho nastaviť. Vykonáva sa prostredníctvom firmvéru vytvoreného výrobcami. Proces konfigurácie zahŕňa ladenie káblových pripojení, prístupových bodov, nastavení zabezpečenia a rozšírených funkcií. Ďalej podrobne opíšeme tento postup, pričom príkladom je TP-Link TL-MR3420.

Čítajte Viac

Ak sa rýchlosť bezdrôtového pripojenia znížila a výrazne sa znížila, možno sa niekto pripojil k vášmu Wi-Fi. Na zlepšenie zabezpečenia siete sa musí heslo pravidelne meniť. Potom sa nastavenia resetujú a môžete sa znova pripojiť na Internet pomocou nových autorizačných údajov. Ako zmeniť heslo vo Wi-Fi routeri Ak chcete zmeniť heslo z Wi-Fi, musíte zadať WEB rozhranie routera.

Čítajte Viac

Moderný dom bežného človeka je plný rôznych elektronických prístrojov. V bežnom dome môžu byť osobné počítače, notebooky, tablety, smartfóny, inteligentné televízory a mnoho ďalšieho. A často, každý z nich ukladá alebo sprístupňuje akékoľvek informácie a multimediálny obsah, ktorý môže užívateľ potrebovať pre prácu alebo zábavu.

Čítajte Viac

Modemy Yota si získali reputáciu jednoduchých a spoľahlivých zariadení od svojich používateľov. Získané, zapojené do USB portu osobného počítača alebo notebooku, majú prístup k internetu vysokou rýchlosťou a zabudli na zariadenie. Ale každý mesiac musíte zaplatiť za služby poskytovateľa, a preto musíte poznať číslo vášho modemu Yota.

Čítajte Viac

Nie je tajomstvom, že každý router, podobne ako mnohé iné zariadenia, má zabudovanú energeticky nezávislú pamäť - tzv. Firmware. Obsahuje všetky najdôležitejšie počiatočné nastavenia smerovača. Z výrobného závodu vychádza router s aktuálnou verziou v čase vydania.

Čítajte Viac

Smerovače Netis majú svoj vlastný softvér, ktorý umožňuje konfigurovať pripojenie na Internet. Takmer všetky modely majú rovnaký firmvér a konfigurácia sa vykonáva podľa rovnakého princípu. Ďalej budeme postupne zvažovať, aké parametre by mali byť nastavené pre správnu prevádzku smerovačov tejto spoločnosti.

Čítajte Viac

Užívatelia, ktorí aktívne využívajú internet nielen na zábavné účely, niekedy čelia problémom s prístupom na IP kameru alebo FTP server, neschopnosť sťahovať nič z torrentu, zlyhania v IP telefónii a podobne. Vo väčšine prípadov takéto problémy znamenajú uzavreté prístupové porty na smerovači a dnes vám chceme predstaviť spôsoby ich otvárania.

Čítajte Viac

Druhá generácia smerovačov ZyXEL Keenetic Lite sa líši od predchádzajúcich v malých opravách a vylepšeniach, ktoré ovplyvňujú stabilnú prevádzku a použiteľnosť sieťových zariadení. Konfigurácia týchto smerovačov sa stále vykonáva prostredníctvom vlastného internetového centra v jednom z dvoch režimov.

Čítajte Viac

Mobilný internet cez modem USB MTS je vynikajúcou alternatívou ku káblovému a bezdrôtovému smerovaču, ktorý umožňuje pripojenie k sieti bez ďalších nastavení. Napriek jeho jednoduchému použitiu však softvér pre prácu s 3G a 4G modemom poskytuje množstvo parametrov, ktoré ovplyvňujú pohodlie a technické parametre internetu.

Čítajte Viac

Dnes možno mnoho modelov smerovačov, bez ohľadu na výrobcu, navzájom kombinovať, napríklad na rýchlu zmenu prednastaveného internetu od rôznych poskytovateľov. Medzi zariadeniami tohto druhu patrí aj USB-modem, ktorého pripojenie je možné distribuovať cez Wi-Fi.

Čítajte Viac

UPVEL sa špecializuje na vývoj sieťových zariadení. V zozname ich produktov existuje rad modelov smerovačov, ktoré sú obľúbené u mnohých používateľov. Podobne ako väčšina smerovačov, aj zariadenia tohto výrobcu sú konfigurované prostredníctvom jedinečného webového rozhrania. Dnes budeme podrobne hovoriť o nezávislej konfigurácii zariadení tohto typu, aby sme zabezpečili ich správne fungovanie.

Čítajte Viac

Napriek svojej malej veľkosti a jednoduchému dizajnu je takéto zariadenie ako smerovač z technického hľadiska dosť komplikované. A vzhľadom k zodpovednej funkcii, že router sa rozhodne doma alebo v kancelárii, jeho hladká prevádzka je veľmi dôležitá pre užívateľov. Porucha routera vedie k ukončeniu normálneho fungovania lokálnej siete prostredníctvom káblového a bezdrôtového rozhrania.

Čítajte Viac

Výkon smerovačov závisí od dostupnosti správneho firmvéru. "Z krabice" väčšina z týchto zariadení nie je vybavená najfunkčnejšími riešeniami, ale situácia je dosť schopná zmeniť inštaláciou najnovšej verzie systémového softvéru. Ako blesk smerovača D-Link DIR-620 Firmvér príslušného smerovača sa veľmi nelíši od ostatného zariadenia D-Link, a to tak z hľadiska celkového algoritmu činností, ako aj z hľadiska zložitosti.

Čítajte Viac