SSD

Takmer každý používateľ už počul o pevných diskoch a niektoré ich dokonca používajú. Avšak, nie veľa ľudí zaujímalo, ako sa tieto disky líšia od seba a prečo je SSD lepšia ako HDD. Dnes vám povieme rozdiel a vykonáme malú komparatívnu analýzu. Charakteristické vlastnosti pevných diskov z magnetického poľa Rozsah pevných diskov sa každý rok rozširuje.

Čítajte Viac

Pripojenie rôznych zariadení k počítaču je pre mnohých používateľov zložité, najmä ak je potrebné zariadenie inštalovať do systémovej jednotky. V takýchto prípadoch je veľa drôtov a rôznych konektorov obzvlášť desivé. Dnes budeme hovoriť o tom, ako správne pripojiť SSD k počítaču.

Čítajte Viac

V súčasnosti SSD disky postupne nahrádzajú bežné pevné disky. Ak len nedávno, SSD disky boli malej veľkosti a spravidla boli použité na inštaláciu systému, teraz už existujú disky s kapacitou 1 terabajt alebo viac. Výhody takýchto pohonov sú zrejmé - je to nehlučná, vysoká rýchlosť a spoľahlivosť.

Čítajte Viac

Pohon v pevnej fáze má pomerne vysokú životnosť vďaka technológiám vyrovnávania opotrebovania a rezervovaniu určitého priestoru pre potreby regulátora. Počas dlhodobej prevádzky je však potrebné, aby sa predišlo strate dát, pravidelne vyhodnocovať výkon disku. To isté platí aj v prípadoch, keď je potrebné overiť použitý SSD po nadobudnutí.

Čítajte Viac

Potreba previesť operačný systém z jedného disku SSD do druhého bez opätovného nainštalovania vzniká v dvoch prípadoch. Prvou je výmena systémového pohonu za priestrannejší a druhý je plánovaná výmena kvôli zhoršeniu charakteristík. Vzhľadom na širokú distribúciu SSD medzi užívateľmi je tento postup viac ako relevantný.

Čítajte Viac

Počas prevádzky ľubovoľnej jednotky v priebehu času sa môžu objaviť rôzne druhy chýb. Ak človek môže jednoducho zasahovať do práce, ostatní môžu disk vypnúť. Preto sa odporúča pravidelne skenovať disky. To nielenže identifikuje a opraví problémy, ale aj včas kopírovať potrebné údaje na spoľahlivé médium.

Čítajte Viac

Majitelia notebookov sa často čudujú, či je pevný disk alebo pevný disk lepší. Môže to byť spôsobené potrebou zlepšiť výkonnosť počítača alebo zlyhanie správcu informácií. Pokúsme sa zistiť, ktorý z nich je lepší. Porovnanie sa vykoná na takých parametroch, ako je rýchlosť prevádzky, hluk, životnosť a spoľahlivosť, rozhranie pripojenia, objem a cena, spotreba energie a defragmentácia.

Čítajte Viac

Ak ste už dlho prestali používať DVD-disk vo vašom notebooku, potom je čas ho nahradiť novým SSD. Nevedeli ste, že môžete? Potom dnes budeme podrobne hovoriť o tom, ako to urobiť a čo je na to potrebné. Ako nainštalovať SSD namiesto DVD-disk v notebooku Takže, po zvážení všetkých kladov a záporov, sme dospeli k záveru, že optická mechanika je už prebytočné zariadenie a bolo by dobré, aby namiesto SSD.

Čítajte Viac

Jedným zo spôsobov, ako zlepšiť výkon prenosného počítača, je výmena mechanického pevného disku za jednotku SSD. Pokúsme sa prísť na to, ako urobiť správnu voľbu takéhoto úložného zariadenia. Výhody pevného disku pre prenosný počítač Veľký stupeň spoľahlivosti, najmä odolnosť voči otrasom a široký rozsah pracovných teplôt.

Čítajte Viac

Bez ohľadu na rýchlosť, ktorú výrobca špecifikuje v charakteristikách svojich SSD diskov, užívateľ chce vždy skontrolovať všetko v praxi. Je však nemožné zistiť, ako blízko je rýchlosť jazdy na deklarovanú rýchlosť bez pomoci programov tretích strán. Maximálne je možné porovnať, ako rýchlo sa súbory na pevnom disku kopírujú s podobnými výsledkami z magnetického disku.

Čítajte Viac

Pri výbere disku pre váš systém používatelia čoraz viac preferujú SSD. To je spravidla ovplyvnené dvoma parametrami - vysokou rýchlosťou a vynikajúcou spoľahlivosťou. Je tu však ešte jeden, nemenej dôležitý parameter - to je životnosť. A dnes sa pokúsime zistiť, ako dlho môže jednotka SSD vydržať.

Čítajte Viac

Výmena bežného pevného disku za SSD môže výrazne zlepšiť pohodlie práce a zabezpečiť spoľahlivé ukladanie údajov. To je dôvod, prečo sa mnohí používatelia pokúšajú vymeniť pevný disk za pevný disk. Avšak, výmenou disku, musíte nejako presunúť operačný systém spolu s nainštalovanými programami.

Čítajte Viac

V súčasnej dobe stále viac a viac populárne získavajú pevné disky alebo SSD (S olid S tate D rive). Je to spôsobené tým, že sú schopné poskytovať vysokorýchlostné súbory na čítanie a zápis a dobrú spoľahlivosť. Na rozdiel od bežných pevných diskov nie sú žiadne pohyblivé časti a na ukladanie údajov sa používa špeciálna pamäť typu flash - NAND.

Čítajte Viac

Prostredníctvom použitia stránkovacieho súboru môže operačný systém Windows 10 rozšíriť množstvo pamäte RAM. V prípadoch, keď množstvo skutočného života skončí, systém Windows vytvorí na pevnom disku špeciálny súbor, do ktorého sa nahrajú časti programov a dátové súbory. S vývojom zariadení na ukladanie informácií sa čoraz viac užívateľov zaujíma, či je tento stránkovací súbor potrebný pre SSD.

Čítajte Viac

Klon disku nielenže pomáha obnoviť systém pre prácu so všetkými programami a dátami, ale tiež vám umožňuje ľahko sa presunúť z jedného disku na druhý, ak takáto potreba nastane. Najmä klonovanie diskov sa používa pri výmene jedného zariadenia za druhé. Dnes sa pozrieme na niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu ľahko vytvoriť klon SSD.

Čítajte Viac

Dôvod 1: Disk nie je inicializovaný, často sa stáva, že nový disk nie je inicializovaný, keď je pripojený k počítaču av dôsledku toho nie je viditeľný v systéme. Riešením je vykonať postup v manuálnom režime podľa nasledujúceho algoritmu. Stlačte súčasne "Win + R" a do zobrazeného okna zadajte compmgmt.

Čítajte Viac

Aby jednotka SSD fungovala s plnou kapacitou, musí byť nakonfigurovaná. Okrem toho, správne nastavenia zabezpečia nielen rýchlu a stabilnú prevádzku disku, ale tiež predĺžia jeho životnosť. A dnes budeme hovoriť o tom, ako a čo presne je potrebné urobiť pre SSD. Spôsoby nastavenia SSD pre použitie v systéme Windows Podrobne sa pozrieme na optimalizáciu SSD pomocou príkladu operačného systému Windows 7.

Čítajte Viac