VirtualBox

CentOS je jeden z najpopulárnejších systémov založených na Linuxe, a preto ho mnohí užívatelia chcú spoznať. Inštalácia ako druhý operačný systém na vašom PC nie je voľbou pre každého, ale môžete s ním pracovať vo virtuálnom, izolovanom prostredí s názvom VirtualBox.

Čítajte Viac

Keďže sme všetci radi experimentovať, kopať do nastavenia systému, spustiť niečo z našej vlastnej tvorby, musíte premýšľať o bezpečnom mieste pre experiment. Takéto miesto bude pre nás virtuálny stroj VirtualBox s nainštalovaným systémom Windows 7. Keď spustíte virtuálny stroj VirtualBox (ďalej len VB), užívateľ uvidí okno s plne ruským jazykovým rozhraním.

Čítajte Viac

Pre pohodlnejšiu správu virtuálneho operačného systému bežiaceho na VirtualBox je možné vytvárať zdieľané priečinky. Sú rovnako prístupné z hostiteľských a hosťovských systémov a sú navrhnuté na pohodlnú výmenu údajov medzi nimi. Zdieľané priečinky vo VirtualBoxu Prostredníctvom zdieľaných priečinkov môže užívateľ prezerať a používať lokálne uložené súbory nielen na hostiteľskom počítači, ale aj v hosťujúcom OS.

Čítajte Viac

Pomocou VirtualBox môžete vytvárať virtuálne stroje so širokou škálou operačných systémov, dokonca aj s mobilným Androidom. V tomto článku sa dozviete, ako nainštalovať najnovšiu verziu Android ako hosť OS. Pozrite si aj: Inštalácia, používanie a konfigurácia VirtualBoxu Sťahovanie obrazu Android V pôvodnom formáte je inštalácia systému Android na virtuálny počítač nemožná a samotní vývojári neposkytujú portovanú verziu pre počítač.

Čítajte Viac

Virtualizačný softvér umožňuje spustiť viacero operačných systémov súčasne na jednom počítači, to znamená vytvoriť ich presné kópie. Najobľúbenejším zástupcom tohto softvéru je VirtualBox. Vytvára virtuálne stroje, ktoré prevádzkujú takmer všetky populárne operačné systémy.

Čítajte Viac

Virtualizačný nástroj VirtualBox je stabilný, ale môže sa zastaviť kvôli určitým udalostiam, či už ide o nesprávne nastavenia používateľa alebo aktualizáciu operačného systému na hostiteľskom počítači. Chyba pri spustení VirtualBox: Hlavné príčiny Ako funguje VirtualBox, môžu ovplyvniť rôzne faktory.

Čítajte Viac

Pri práci s virtuálnym strojom VirtualBox (ďalej len VB) je často potrebné vymieňať si informácie medzi hlavným OS a samotným VM. Túto úlohu možno vykonať pomocou zdieľaných priečinkov. Predpokladá sa, že v počítači je spustený operačný systém Windows a je nainštalovaný doplnkový operačný systém. O zdieľaných priečinkoch Priečinky tohto typu poskytujú pohodlie práce s virtuálnymi virtuálnymi počítačmi VirtualBox.

Čítajte Viac

VirtualBox Extension Pack - doplnok, ktorý pridáva funkcie do VirtualBoxu, ktoré sú štandardne vypnuté. Prevziať balík Oracle VM VirtualBox Extension Pack Bez zbytočných predvolieb začnime s inštaláciou balíka. 1. Stiahnuť. Prejdite na oficiálnu stránku programu a stiahnite súbor balíka pre vašu verziu. Verziu nájdete v menu "Pomocník - O programe".

Čítajte Viac

Správna konfigurácia siete vo virtuálnom stroji VirtualBox vám umožňuje priradiť hostiteľský operačný systém k hosťovi pre najlepšiu interakciu. V tomto článku budeme konfigurovať sieť na virtuálnom počítači so systémom Windows 7. Konfigurácia VirtualBox začína inštaláciou globálnych parametrov.

Čítajte Viac

Pri vytváraní virtuálneho stroja vo VirtualBoxu musí užívateľ zadať sumu, ktorú chce prideliť pre potreby hosťujúceho OS. V niektorých prípadoch môže pridelený počet gigabajtov v priebehu času prestať stačiť a potom bude dôležitá otázka zvýšenia množstva virtuálneho úložného priestoru.

Čítajte Viac

Keď sa pokúšate spustiť operačný systém Windows alebo Linux vo virtuálnom počítači VirtualBox, používateľ môže naraziť na chybu 0x80004005. Vyskytuje sa pred spustením operačného systému a zabraňuje pokusu o jeho načítanie. Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť existujúci problém a pokračovať v používaní systému hosťa ako obvykle.

Čítajte Viac

Mnohí používatelia pri práci v VirtualBox sa stretávajú s problémom pripojenia USB zariadení k virtuálnym počítačom. Vlastnosti tohto problému sú odlišné: od banálneho nedostatku podpory pre kontrolér pred chybou "Nepodarilo sa pripojiť zariadenie USB Neznáme zariadenie k virtuálnemu stroju."

Čítajte Viac

Prílohy hostiteľa VirtualBox Guest (doplnky operačného systému hosťa) sú balíkom rozšírení, ktorý sa inštaluje do hosťujúceho operačného systému a zvyšuje jeho možnosti integrácie a interakcie s hostiteľským (reálnym) OS. Doplnky vám napríklad umožňujú pripojiť virtuálny počítač k reálnej sieti, bez ktorej nie je možné vymieňať súbory prostredníctvom vytvárania zdieľaných priečinkov, ako aj prístupu k virtuálnemu internetu.

Čítajte Viac

VirtualBox je program, ktorý umožňuje inštalovať operačné systémy v izolovanom režime. Môžete tiež nainštalovať aktuálny systém Windows 10 na virtuálny počítač, aby ste sa s ním zoznámili alebo experimentovali. Používatelia sa tak často rozhodnú skontrolovať kompatibilitu „desiatok“ s programami, aby sa ďalej vylepšil ich hlavný operačný systém.

Čítajte Viac

VirtualBox je jedným z najpopulárnejších virtualizačných programov. Umožňuje vytvárať virtuálne stroje s rôznymi parametrami a bežiacimi rôznymi operačnými systémami. Skvelé pre testovanie softvéru a bezpečnostných systémov, rovnako ako len zoznámiť s novým OS. VirtualBox - počítač v počítači Článok na VirtualBox.

Čítajte Viac

Inštalácia VirtualBoxu zvyčajne netrvá dlho a nevyžaduje žiadne zručnosti. Všetko sa deje v štandardnom režime. Dnes inštalujeme VirtualBox a prejdeme globálnymi nastaveniami programu. Prevziať aplikáciu VirtualBox 1. Spustite prevzatý súbor VirtualBox-4.3.12-93733-Win.exe. Manažér inštalácie pri štarte zobrazí názov a verziu aplikácie, ktorá sa má nainštalovať.

Čítajte Viac

V tomto článku budeme vysvetľovať, ako nainštalovať systém Windows XP ako virtuálny operačný systém pomocou programu VirtualBox. Pozrite si tiež: Ako používať VirtualBox Vytvorenie virtuálneho počítača pre Windows XP Pred inštaláciou systému musíte preň vytvoriť virtuálny stroj - jeho Windows bude vnímaný ako plnohodnotný počítač.

Čítajte Viac

Linux je zaujímavý pre mnohých užívateľov, ale len málo z nich sa rozhodne zmeniť Windows na to. Ak však pochopíte podstatu práce tejto platformy, uvidíte, že systém Windows nie je jedinou možnou možnosťou (najmä vzhľadom na vysoké náklady). Najprv musíte pochopiť, ako je Linux nainštalovaný na virtuálnom počítači.

Čítajte Viac

V tomto článku sa dozviete, ako nainštalovať virtuálny stroj VirtualBox Debian - operačný systém v jadre Linuxu. Inštalácia Linux Debianu na VirtualBox Tento spôsob inštalácie operačného systému vám ušetrí čas a počítačové zdroje. Môžete ľahko zažiť všetky funkcie Debianu bez toho, aby ste prešli zložitým postupom rozdelenia pevného disku bez rizika poškodenia súborov hlavného operačného systému.

Čítajte Viac