Windows 10

Editor databázy Registry v systéme Windows sa tradične používa na riešenie mnohých problémov vznikajúcich pri práci štandardných komponentov tohto operačného systému alebo softvérových riešení tretích strán. Každý užívateľ môže rýchlo zmeniť hodnotu takmer všetkých systémových parametrov, ktoré nie je možné upravovať prostredníctvom grafických rozhraní, ako sú „Riadiace panely“ a „Parametre“.

Čítajte Viac

Niekedy inštalácia alebo spustenie niektorých programov vedie k chybe 0xc000012f s textom "Program nie je určený na spustenie na Windows alebo obsahuje chybu." Dnes chceme hovoriť o príčinách tohto zlyhania a predstaviť vám možnosti na jeho odstránenie. Ako odstrániť chybu 0xc000012f v systéme Windows 10 Tento problém, rovnako ako mnoho iných, nemá žiadny konkrétny dôvod.

Čítajte Viac

Na prenosnom počítači so systémom Windows 10 nemusí klávesnica fungovať z jedného alebo druhého dôvodu, čo znamená, že je potrebné ho zapnúť. To sa môže uskutočniť niekoľkými spôsobmi, v závislosti od počiatočného stavu. Počas inštrukcií zvažujeme niekoľko možností. Zapnutie klávesnice na prenosnom počítači so systémom Windows 10 Akýkoľvek moderný prenosný počítač je vybavený klávesnicou, ktorá môže pracovať na všetkých operačných systémoch bez toho, aby bolo potrebné preberať softvér alebo ovládače.

Čítajte Viac

V desiatej verzii „okien“ Microsoft zanechal politiku obmedzovania neaktivovaných Windows, ktorá bola používaná v „siedmich“, ale napriek tomu zbavila užívateľa schopnosti prispôsobiť vzhľad systému. Dnes chceme hovoriť o tom, ako to všetko urobiť. Ako odstrániť obmedzenie personalizácie Prvý spôsob, ako vyriešiť daný problém, je celkom zrejmý - musíte aktivovať systém Windows 10 a obmedzenie bude odstránené.

Čítajte Viac

Súbor hosts je systémový súbor, ktorý ukladá zoznam webových adries (domén) a ich IP adries. Keďže má prednosť pred DNS, často sa používa na urýchlenie načítania určitých stránok, ako aj na elementárne lokálne blokovanie prístupu k určitému internetovému zdroju a implementáciu presmerovania.

Čítajte Viac

Aby ste zachovali správnu prevádzku počítača a všetkých jeho komponentov, mali by ste aspoň trochu sledovať význam softvéru, ktorý je na ňom nainštalovaný. Okrem toho najdôležitejšie súčasti softvérového a hardvérového komplexu, s ktorými sa môžu vyskytnúť problémy, sú ovládače zariadení. Systém nemôže samostatne riešiť a nevie, ako toto zariadenie používať.

Čítajte Viac

V systéme Windows 10 existuje používateľ, ktorý má výhradné práva na prístup k systémovým prostriedkom a operáciám s nimi. Jeho pomoc sa rieši, keď nastanú problémy, ako aj za účelom vykonania určitých činností, ktoré si vyžadujú zvýšené privilégiá. V niektorých prípadoch sa používanie tohto účtu stáva nemožným kvôli strate hesla.

Čítajte Viac

Mnohí používatelia systému Windows 10, každý deň alebo často, používajú mikrofón na komunikáciu v hrách, špeciálnych programoch alebo pri nahrávaní zvuku. Niekedy sa prevádzka tohto zariadenia spochybňuje a vyžaduje sa testovanie. Dnes by sme chceli hovoriť o možných spôsoboch kontroly záznamového zariadenia a vybrať si, ktorý z nich bude najvhodnejší.

Čítajte Viac

Niektoré súčasti hardvéru prenosného počítača môžu z viacerých dôvodov zlyhať. Nejde len o externé periférie, ale aj o vstavané zariadenia. V tomto článku sa dozviete, čo robiť, ak kamera náhle prestala pracovať na prenosnom počítači so systémom Windows 10. Riešenie problémov s fotoaparátom Ihneď si všimnite, že všetky tipy a príručky platia len v prípadoch, keď je problém softvérového charakteru.

Čítajte Viac

Rozlíšenie počítačov a obrazoviek prenosných počítačov sa každoročne zväčšuje, čo je dôvod, prečo sa ikony systému ako celku a najmä „pracovnej plochy“ stávajú čoraz menej. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako ich zvýšiť, a dnes chceme hovoriť o tých, ktoré platia pre operačný systém Windows 10.

Čítajte Viac

Po nainštalovaní aktualizácií pre operačný systém Windows 10 môže používateľ zistiť, že systém nevidí tlačiareň. Príčinou tohto problému môže byť zlyhanie systému alebo ovládača. Problém vyriešime zobrazením tlačiarne v systéme Windows 10 Najprv sa musíte uistiť, že príčinou problému nie je fyzické zlyhanie.

Čítajte Viac

Príkazový riadok systému Windows umožňuje rýchlo vykonávať rôzne úlohy bez použitia grafického rozhrania operačného systému. Skúsení používatelia počítačov ho často využívajú, a to z dobrého dôvodu, pretože ho možno použiť na zjednodušenie a urýchlenie vykonávania určitých administratívnych úloh. Pre začínajúcich používateľov sa to môže zdať na prvý pohľad zložité, ale len štúdiom je možné pochopiť, aká je efektívna a pohodlná.

Čítajte Viac

Bez ohľadu na to, akú verziu operačného systému používate, je z času na čas dôležité aktualizovať softvér pre zariadenia. Takéto činnosti umožnia správne a bezchybné fungovanie zariadenia. Dnes budeme hovoriť o tom, ako aktualizovať ovládače pre grafickú kartu v operačných systémoch Windows 10. Spôsoby inštalácie softvéru grafickej karty v systéme Windows 10 Dnes existuje mnoho spôsobov, ktoré uľahčujú aktualizáciu ovládača adaptéra.

Čítajte Viac

Napriek tomu, že spoločnosť Microsoft už vydala dva nové operačné systémy, mnohí používatelia zostávajú prívržencami starého dobrého "sedem" a snažia sa ho používať na všetkých svojich počítačoch. Ak je pri inštalácii samoobslužných stolových počítačov počas inštalácie málo problémov, na prenosných počítačoch s predinštalovanou „desiatkou“ budú musieť čeliť niektorým problémom.

Čítajte Viac

Niektorí používatelia sa stretávajú s takou úlohou, ako je potreba zmeniť názov počítača na iný, viac žiaduce. To môže nastať v dôsledku inštalácie OS Windows 10 inou osobou, ktorá nemala informácie o tom, ako volať auto, a z mnohých ďalších dôvodov príliš. Ako môžem zmeniť názov osobného počítača? Ďalej sa pozrieme na to, ako môžete zmeniť požadované nastavenia počítača pomocou štandardných nástrojov operačného systému Windows OS 10.

Čítajte Viac

Akákoľvek verzia systému Windows podporuje klávesnicu a myš, bez ktorej si nie je možné predstaviť jej bežné používanie. Zároveň sa väčšina užívateľov obráti na druhých, aby vykonali jednu alebo inú akciu, hoci väčšina z nich sa dá vykonať pomocou kľúčov. V našom dnešnom článku budeme hovoriť o ich kombináciách, ktoré značne zjednodušujú interakciu s operačným systémom a riadením jeho prvkov.

Čítajte Viac

Pevný disk je neoddeliteľnou súčasťou každého moderného počítača, vrátane počítača bežiaceho na operačnom systéme Windows 10. Niekedy však nie je dostatok miesta na PC a musíte pripojiť ďalší disk. Toto popíšeme neskôr v tomto článku. Pridanie HDD do Windows 10 Preskočíme tému pripojenia a formátovania nového pevného disku v neprítomnosti starého a fungujúceho systému ako celku.

Čítajte Viac

Desiata verzia operačného systému od spoločnosti Microsoft je prezentovaná v štyroch rôznych vydaniach, prinajmenšom ak hovoríme o hlavných verziách určených pre počítače a notebooky. Windows 10 Vzdelávanie je jedným z nich, ostrý pre použitie vo vzdelávacích inštitúciách.

Čítajte Viac

Napriek vysokému rozlíšeniu a veľkej uhlopriečke moderných monitorov môže mnoho úloh, najmä ak sa týkajú práce s multimediálnym obsahom, vyžadovať ďalší pracovný priestor - druhú obrazovku. Ak chcete pripojiť iný monitor k počítaču alebo notebooku so systémom Windows 10, ale neviete, ako to urobiť, prečítajte si náš súčasný článok.

Čítajte Viac

V predvolenom nastavení vývojári systému Windows 10 skryli dôležité systémové adresáre a súbory, ako to bolo v predchádzajúcich verziách systému. Na rozdiel od bežných priečinkov nie je možné ich vidieť v Prieskumníkovi. V prvom rade je to tak, aby používatelia neodstránili prvky potrebné na správne fungovanie systému Windows.

Čítajte Viac