Slovo

MS Word má takmer neobmedzený súbor nástrojov pre prácu s dokumentmi akéhokoľvek obsahu, či už je to text, číselné údaje, grafy alebo grafika. Okrem toho v programe Word môžete vytvárať a upravovať tabuľky. Finančné prostriedky na prácu s najnovším programom sú tiež dosť veľké. Lekcia: Ako vytvoriť tabuľku v programe Word Pri práci s dokumentmi je často potrebné nielen zmeniť tabuľku, ale pridať k nej riadok.

Čítajte Viac

Viacúrovňový zoznam je zoznam, ktorý obsahuje odsadené prvky rôznych úrovní. V programe Microsoft Word je vstavaná kolekcia zoznamov, v ktorých si užívateľ môže vybrať vhodný štýl. V programe Word môžete tiež vytvárať nové štýly viacúrovňových zoznamov. Lekcia: Ako usporiadať zoznam v abecednom poradí v programe Word Vyberte štýl pre zoznam so vstavanou kolekciou 1.

Čítajte Viac

Aktívni užívatelia kancelárskeho textového procesora MS Word určite vedia vybrať text v tomto programe. To je jednoducho nie každý vie, ako vybrať stránku úplne, a určite nie každý vie, že to možno vykonať aspoň v niekoľkých rôznych spôsobov. V skutočnosti je to o tom, ako vybrať celú stránku v programe Word, popíšeme nižšie.

Čítajte Viac

Iste, mnohí používatelia programu Microsoft Word čelili nasledujúcemu problému: napíšte pokojný text, upravte ho, naformátujte, vykonajte niekoľko potrebných manipulácií, keď náhle program vydá chybu, počítač zamrzne, reštartuje sa alebo len vypne svetlo. Čo robiť, ak ste súbor zabudli včas uložiť, ako obnoviť dokument programu Word, ak ste ho neuložili?

Čítajte Viac

Chcete vytvoriť krížovku na vlastnú päsť (samozrejme na počítači, nie len na papieri), ale neviete ako to urobiť? Nenechajte sa odradiť, multifunkčný kancelársky program Microsoft Word vám to pomôže. Áno, neexistujú žiadne štandardné nástroje pre takúto prácu, ale stoly prídu k našej pomoci v tejto ťažkej úlohe.

Čítajte Viac

Vytvorenie vlastných vizitiek si často vyžaduje špecializovaný softvér, ktorý vám umožní vytvárať vizitky akejkoľvek zložitosti. Ale čo ak takýto program neexistuje, ale je taká karta potrebná? V tomto prípade môžete na tento účel použiť neštandardný nástroj - textový editor MS Word.

Čítajte Viac

WordPad je jednoduchý textový editor, ktorý sa nachádza na každom počítači a notebooku so systémom Windows. Program vo všetkých ohľadoch presahuje štandardný Poznámkový blok, ale určite sa nedostane do programu Word, ktorý je súčasťou balíka balíka Microsoft Office. Okrem písania a formátovania vám aplikácia Word Pad umožňuje vkladať rôzne prvky priamo do stránok.

Čítajte Viac

Je ľahké previesť textový dokument vytvorený v programe Microsoft Word na súbor s obrázkom JPG. To možno urobiť niekoľkými jednoduchými spôsobmi, ale najprv sa pozrime, prečo je to ešte potrebné? Chcete napríklad prilepiť obrázok s textom do iného dokumentu alebo ho chcete pridať na stránku, ale odtiaľ nechcete kopírovať text.

Čítajte Viac

Grafická mriežka v programe Microsoft Word je tenká čiara, ktorá sa zobrazuje v dokumente v režime zobrazenia „Rozloženie stránky“, ale nie je vytlačená. Štandardne nie je táto mriežka zahrnutá, ale v niektorých prípadoch, najmä pri práci s grafickými objektmi a tvarmi, je veľmi potrebná.

Čítajte Viac

Napísali sme dosť veľa o tom, ako pridať rôzne objekty do MS Word, vrátane obrázkov a tvarov. Ten, mimochodom, môže byť bezpečne použitý pre jednoduché kreslenie v programe, ktorý je skutočne orientovaný na prácu s textom. O tomto sme tiež písali a v tomto článku budeme hovoriť o tom, ako kombinovať text a tvar, presnejšie, ako vkladať text do tvaru.

Čítajte Viac

Brožúra sa nazýva reklamná publikácia vytlačená na jednom hárku papiera a potom niekoľkokrát zložená. Napríklad, ak je list papiera zložený dvakrát, výstupom sú tri reklamné stĺpce. Ako viete, stĺpce, ak je to potrebné, môžu byť viac. Brožúry spája skutočnosť, že reklama v nich obsiahnutá je prezentovaná v pomerne stručnej forme.

Čítajte Viac

S najväčšou pravdepodobnosťou budete aspoň raz čeliť nutnosti vložiť do MS Word znak alebo symbol, ktorý nie je na klávesnici počítača. Môže to byť napríklad dlhá pomlčka, symbol stupňa alebo správny zlomok, ako aj mnoho ďalších vecí. A ak v niektorých prípadoch (pomlčky a zlomky), autochange funkcia príde na záchranu, v iných všetko sa ukáže byť oveľa zložitejšie.

Čítajte Viac

Makrá sú sady príkazov, ktoré vám umožňujú automatizovať vykonávanie určitých úloh, ktoré sa často opakujú. Microsoft textový procesor, Word, tiež podporuje makrá. Z bezpečnostných dôvodov je však táto funkcia pôvodne skrytá z programového rozhrania. Už sme písali o tom, ako aktivovať makrá a ako s nimi pracovať.

Čítajte Viac

HTML je štandardizovaný hypertextový značkovací jazyk na internete. Väčšina stránok na World Wide Web obsahuje popisy značiek v HTML alebo XHTML. Zároveň mnohí používatelia potrebujú previesť súbor HTML na iný, rovnako populárny a požadovaný štandard - textový dokument Microsoft Word.

Čítajte Viac

ODT súbor je textový dokument vytvorený v programoch ako StarOffice a OpenOffice. Napriek tomu, že tieto produkty sú bezplatné, textový editor MS Word, hoci je distribuovaný prostredníctvom plateného predplatného, ​​je nielen najobľúbenejší, ale predstavuje aj štandard vo svete elektronického softvéru na tvorbu dokumentov.

Čítajte Viac

Obrazy v programe Microsoft Word by sa často nemali nachádzať na stránke dokumentu, ale mali by sa nachádzať na presne označenom mieste. V dôsledku toho je potrebné obraz presunúť, a vo väčšine prípadov stačí, ak ho vytiahnete ľavým tlačidlom myši v požadovanom smere. Lekcia: Zmena obrázkov v programe Word Väčšina neznamená, že je vždy ... Ak je v dokumente text, na ktorom je kresba umiestnená, takýto „hrubý“ pohyb môže narušiť formátovanie.

Čítajte Viac

Okrem práce s textom vám MS Word umožňuje pracovať s grafickými súbormi, ktoré je možné v ňom upravovať (aj keď minimálne). Obraz, ktorý sa často pridáva do dokumentu, musí byť nejakým spôsobom podpísaný alebo doplnený, a to musí byť urobené takým spôsobom, že samotný text je v hornej časti obrázku.

Čítajte Viac

Nie všetky textové dokumenty by sa mali vydávať v striktnom, konzervatívnom štýle. Niekedy je potrebné odkloniť sa od zvyčajného „čierneho na bielom“ a zmeniť štandardnú farbu textu, s ktorým je dokument vytlačený. Ide o to, ako to urobiť v programe MS Word, popíšeme v tomto článku. Lekcia: Ako zmeniť pozadie stránky v programe Word Hlavné nástroje pre prácu s písmom a jeho zmenami sa nachádzajú na karte Domov v skupine s rovnakým názvom písma.

Čítajte Viac