Disk Yandex

Cloud storage získava čoraz väčšiu popularitu ako nástroj na ukladanie dát a je alternatívou k fyzickým pevným diskom so širokopásmovým prístupom na internet. Podobne ako akékoľvek ukladanie údajov, aj ukladanie v cloudu má tendenciu hromadiť nepotrebné, zastarané súbory.

Čítajte Viac

Videá môžete nahrať na disk Yandex dvoma spôsobmi: na hlavnej stránke služby a (alebo) prostredníctvom špeciálnej aplikácie vyvinutej programátormi Yandex pre interakciu používateľa s Diskom. Nahrávanie videa na stránke služby Ak chcete na stránku lokality odovzdať video, musíte najprv prejsť na stránku.

Čítajte Viac

V príjemnej komunikácii s Yandex Disk, len jedna vec smutno: malý pridelený objem. Aj keď je možnosť pridať priestor, ale stále nie dosť. Autorka zmätená nad možnosťou pripojenia niekoľkých diskov k počítaču na dlhú dobu, takže súbory boli uložené len v oblaku, a na počítači - skratky.

Čítajte Viac

Po registrácii a vytvorení disku Yandex môžete ho nakonfigurovať podľa vlastného uváženia. Analyzujeme základné nastavenia programu. Nastavenie Yandex Disk sa vyvolá kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu programu. Tu vidíme zoznam najnovších synchronizovaných súborov a malý prevod v pravom dolnom rohu.

Čítajte Viac

Pohodlné bezplatné cloudové úložisko, s ktorým môžete zdieľať súbory s priateľmi a kolegami, ukladať údaje, ktoré potrebujete na prístup odkiaľkoľvek, vytvárať a upravovať dokumenty a obrázky. To všetko je o Yandex Disk. Ale skôr ako začnete používať cloud, musíte ho najprv vytvoriť (zaregistrovať).

Čítajte Viac

Zatiaľ čo niektorí používatelia internetu vyžadujú aplikáciu Yandex Disk, iní, naopak, nevidia potrebu. Na internete je mnoho žiadostí o jeho odstránenie. Samotné vyskladnenie nevyžaduje žiadne osobitné znalosti a nepredstavuje žiadne osobitné ťažkosti.

Čítajte Viac

Po registrácii Yandex Disk je pre nás k dispozícii iba webové rozhranie (webová stránka), čo nie je vždy výhodné. Na uľahčenie života používateľov bola vyvinutá aplikácia, ktorá umožňuje interakciu s archívom. Pomocou programu môžete kopírovať a mazať súbory, vytvárať verejné odkazy na zdieľanie s inými používateľmi.

Čítajte Viac

Služba cloudu Yandex Disk je obľúbená u mnohých z dôvodu jej pohodlia, pretože umožňuje bezpečne ukladať informácie a zdieľať ich s ostatnými používateľmi. Sťahovanie súborov z tohto úložiska je veľmi jednoduchý postup, ktorý nepredstavuje žiadne ťažkosti, ale tí, ktorí s ním nie sú oboznámení, môžu nájsť potrebné inštrukcie v tomto článku.

Čítajte Viac

Pre interakciu lokálneho počítača s centrom cloudu Yandex Disk je tu termín "synchronizácia". Aplikácia nainštalovaná na počítači aktívne synchronizuje niečo s niečím. Pozrime sa, aký je proces a na čo je. Princíp synchronizácie je nasledovný: pri vykonávaní akcií so súbormi (editácia, kopírovanie alebo vymazávanie) sa vyskytujú zmeny v cloude.

Čítajte Viac

Yandex Disk je služba, ktorá umožňuje používateľom ukladať súbory na svojich serveroch. V tomto článku budeme hovoriť o princípe fungovania takýchto skladovacích zariadení. Cloudové úložiská sú online úložiská, v ktorých sú informácie uložené na serveroch distribuovaných v sieti. V oblaku sa zvyčajne nachádza niekoľko serverov. Je to kvôli potrebe spoľahlivého ukladania údajov.

Čítajte Viac

Jednou z výhod používania disku Yandex Disk je možnosť zdieľať súbor alebo priečinok, ktorý je umiestnený vo vašom úložnom priestore. Ostatní používatelia ich budú môcť okamžite uložiť na disk alebo prevziať do počítača. Metódy vytvárania odkazov na súbory diskov Yandex Existuje niekoľko spôsobov, ako získať odkaz na konkrétny obsah vaultu.

Čítajte Viac

Ako viete, Yandex Disk ukladá vaše súbory nielen na svojom serveri, ale aj v špeciálnom priečinku na PC. To nie je vždy výhodné, pretože priestor obsadený súbormi môže byť dosť veľký. Najmä pre tých používateľov, ktorí nechcú mať na svojom systémovom disku obrovský priečinok, podpora pre technológiu WebDAV je súčasťou disku Yandex Disk.

Čítajte Viac

Služba Yandex Disk je vhodná nielen kvôli schopnosti mať prístup k dôležitým súborom z akéhokoľvek zariadenia, ale aj tým, že jej obsah je možné vždy zdieľať s priateľmi. To je veľmi užitočné, keď potrebujete poslať veľký súbor viacerým používateľom naraz - stačí ich nahrať do cloudového úložiska a jednoducho naň distribuovať odkaz.

Čítajte Viac

V predvolenom nastavení má každý nový užívateľ disku Yandex 10 GB úložného priestoru. Tento objem bude k dispozícii na trvalej báze a nikdy sa nezníži. Ale aj najaktívnejší užívateľ môže čeliť skutočnosti, že týchto 10 GB nebude stačiť pre jeho potreby.

Čítajte Viac

Yandex Disk má pohodlné inteligentné vyhľadávanie súborov. Algoritmus umožňuje vyhľadávať súbory podľa mena, obsahu, rozšírenia (formátu) a metadát. Vyhľadávanie podľa mena a prípony Na disku Yandex Disk môžete vyhľadávať zadaním iba názvu, napríklad „inštrukcia Acronis“ (bez úvodzoviek). Inteligentné vyhľadávanie nájde všetky súbory a priečinky, v ktorých sa nachádzajú dátové slová.

Čítajte Viac

Obsah priečinka disku Yandex sa zhoduje s údajmi na serveri z dôvodu synchronizácie. Ak teda nefunguje, stratí sa význam používania softvérovej verzie archívu. Situácia by sa preto mala čo najskôr napraviť. Príčiny problémov so synchronizáciou disku a ich riešenia Spôsob riešenia problému bude závisieť od príčiny jeho vzniku.

Čítajte Viac

Cloud Storage Yandex Disk vám umožňuje uchovávať súbory na ich serveroch a prideľovať im určité množstvo voľného miesta. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako nahrať dáta do tejto služby. Odovzdávanie súborov na disk Yandex Vaše údaje na server Disk môžete umiestniť rôznymi spôsobmi: od používania webového rozhrania až po automatické sťahovanie z fotoaparátu alebo mobilného zariadenia.

Čítajte Viac

Najviac bolestivé miesto pri využívaní voľného cloudového úložiska je malý pridelený objem na ukladanie súborov. Je pravda, že je možné pridať ďalšie miesta rôznymi spôsobmi, alebo vytvoriť niekoľko účtov Yandex a použiť ich prostredníctvom klienta WebDAV. V tomto článku, hovoriť o tom, koľko Yandex Disk je daný užívateľovi počas registrácie, a ako ju zvýšiť.

Čítajte Viac

Yandex Disk je jednou z najobľúbenejších cloudových služieb v RuNet. Vaše súbory môžu byť uložené na disku, okrem toho vám servisný softvér umožňuje zdieľať odkazy s priateľmi a kolegami a vytvárať a upravovať dokumenty. Naše stránky sú zbierkou článkov na disku Yandex Disk. Tu nájdete podrobné pokyny pre prácu so službou.

Čítajte Viac

Ak ste omylom (alebo vôbec) odstránili súbor alebo priečinok z disku Yandex, môžete ich obnoviť do 30 dní. Platí to tak pre údaje vymazané cez webové rozhranie, ako aj pre súbory a priečinky, ktoré boli presunuté do koša na počítači. Vezmite prosím na vedomie, že čistenie koša na PC vám umožňuje obnoviť súbory na serveri, ale ak ste vyčistili kôš na disku (alebo uplynul viac ako mesiac), údaje sa natrvalo odstránia.

Čítajte Viac